Rekultywacja < dewastacja

02:29You Might Also Like

5 komentarze

 1. Być może rozbiórka hałd związana jest z przyszłą budową "obwodnicy Chorzowa" która to właśnie będzie miała swój początek w Bytomiu przy alei Jana Pawła II a koniec na wysokości Stadionu Śląskiego. Dzięki temu połączenie z Bytomia do Katowic będzie wygodniejsze i mniej uciążliwe dla mieszkańców przy DK79. Wydaje mi się, że nie wszystkie hałdy znikną z Żabich Dołów mimo wszystko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jakimś artykule czytałam, że może tam powstać osiedle :))) w co całkowicie wątpię. Wersja z obwodnicą jest o wiele bardziej prawdopodobna. Niestety..

   Usuń
  2. Obwodnica pobiegnie pomiędzy oś. Arki Bożka a torami, teren rezerwatu nie bedzie naruszony - http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/zdjecia/3445077,obwodnica-chorzowa,3782255,id,t,zid.html
   To co się tam odbywa, to zwykłe pozyskiwanie kruszywa - na terenie Rozbarku "znikneli" tak już kilka hołd!

   Usuń
 2. Z tymi hałdami to masakra. To są odpady z górnictwa cynku i ołowiu. Piasek, który widać na zewnątrz to zabezpieczenie "rdzenia" hałdy na której znajdują się szlamy z dużą zawartością cynku i ołowiu. Tych hałd nie da się "zniknąć". Po rabunku piasku zostanie mniej lub bardziej zestalony szlam, który sie do niczego nie nadaje. Zostanie na miejscu. Popatrzcie na dwie hałdy w części północnej. Wybrali tam już piasek, a szlamy zostały i już zostaną. Aż ktoś w UM w Bytomiu się zorientuje i trzeba będzie zacząć rekultywację. Rekultywacja będzie polegała na obsypaniu hałd piaskiem.

  OdpowiedzUsuń